Mustafa Kemal Atatürk
"Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir."                                                                                        "Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti'nin tarihi bir özelliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir."                         "Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir."                                                                                      "Hayatta müzik lazım değildir. Çünkü hayat müziktir. Müzik ile ilgisi olmayan varlıklar insan değildirler. Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir."                                                                                      "Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir."                        

Klasik Gitar Eğitim Programı

Bu makalede video bulunmamaktadır!

Klasik Gitar Eğitim Programı

  • Beğen (59)
  • Görüntüleme: 973
  • Tarih: 2 yıl önce
  • Yorumlar: 0

Klasik Gitar Eğitim Programı

" Gitar [Klasik ve Akustik] Derslerimiz özel ve grup dersleri şeklinde, hafta sonu veya hafta içi talebe göre programlanmaktadır. "

Akademimizde Klasik Gitar, Akustik Gitar, Bass Gitar ve Elektrik Gitar derslerinin yanı sıra talep doğrultusunda Flamenko Gitar derslerinin eğitimi de verilmektedir.

Öğrenci adayımızın, dersini alacağı enstrümana yönelik fiziksel ve uygunluk derecesi önem arz etmektedir. Daha önce eğitim almış ve belli bir derecede olan öğrenci adayımız için seviye tespit sınavı (Solfej, Deşifre ve Enstrüman) yapılmakta ve uygun olan sınıfa dahil edilmektedir.

Eğitim süresi 4 dönemden oluşmakta, her dönem ise 10 aylık süreçte tamamlanmaktadır. Eylül ayı dönem başlangıcı, haziran sonu eğitim döneminin sonudur. Yaz döneminde eğitimine devam etmek isteyen adaylarımız Yaz Dönemi [haziran, temmuz ve ağustos] tüm grup derslerimiz %30 indirimli olduğu gibi, hızlandırılmış bir eğitim programını da içermektedir.

Eğitim Türü

Sınıf Mevcudu

Haftalık Ders Saat

Gitar [Class.&Accus.]

Etüt

Solfej-Nota

Toplam

Grup

5 – 7 kişi

1 gün x 2 saat

1 gün x 75dk

1 gün x 1 saat

4 Gün

Özel

Birebir

1 gün x 50dk

1 gün x 75dk

1 gün x 1 saat

3 Gün

Yarı Özel

2 kişi

3 kişi

4 kişi

1 gün x 1 saat

1 gün x 1.5 saat

1 gün x 2 saat

1 gün x 75dk

1 gün x 1 saat

3 Gün


Not: Bas ve Elektro gitar derslerinin grup eğitimi yoktur. Ancak öğretmen uygun görürse açılabilir. Etüt dersleri, öğrencilerin kendi aralarında çalıştıkları ve  kurumun belirlediği uygun bir zamanda yapılır. Solfej dersleri dönemsel olarak açılır.Etiketler
"Klasik Gitar Eğitim Programı" ile ilgili sıkça sorulan sorular


" Öğrencilerimizin nitelikli ve uygun ödeme koşullarında eğitimlerini alabilmesine önem veriyoruz. "

* İndirim ve Burslar:

• Öğrencilere %30 burs imkanı.

• Kardeş ve kuzenlere %20 indirim.

• Veli indirimi %30 indirim.

• Çocuk ve ev hanımlarına 145TL kurs.

• Müzik Bölüm öğretmen ve öğrencilerine %50 indirimi.

• Üniversite. öğrencisi ve öğretmene %20 indirimi.

• İkinci branş indirimi %30

• Yaz dönemi %30 indirimi.


* Paket Üyeliği: Aylık ödeme yerine 3-6-9 ve yıllık indirimli paketler.

* Sınıfını Oluştur işyeri, ev veya kurumumuzda özel indirimden faydalan.

* Ayrıca yıllık taahhüdünüze [sözünüze] enstrümanınız hediye.

" Öğrencilerimizin nitelikli ve uygun ödeme koşullarında enstrüman alabilmesine önem veriyoruz. "

Müzik aletleri ve dans kostümü temin ettiğimiz anlaşmalı mağazalarımız vardır. Denetimimizden geçmiş ve garantili ürünler tercihimizdir. Öğrencinin fiziksel yapısına uygun en doğru enstrüman veya kostümü piyasa değerinin daha altında [kayıtlı öğrencilerimize özel] temin edebilmekteyiz.

Anlaşmalı mağazalarımız özel taksit seçeneği de sunmaktadır. Ayrıca enstrüman kiralayabilirsiniz. Alınan bu cüzi kiralama bedeli; enstrümanların bakımı ve tel perde değişimleri için kullanılır.

" Öğrencilerimizin nitelikli ve uygun ödeme koşullarında eğitim alabilmesine önem veriyoruz. "

• 26 senedir İstanbul Kartal da eğitim veren, akademik ve sistematik ders anlayışını bozmadan çağın gereksinimleri doğrultusunda kendini yenileyen, ilim ve bilimsel gerçeklere önem veren, yenilikçi, öncü, tecrübeli ve köklü bir kurum olduğumuz için

• Kadromuzun; üniversal eğitimden geçmiş, kendini yenileyen, değiştiren, alanında uzman ve donanım sahibi olmasından dolayı

• Sosyalleşmenin yanı sıra sevgi, saygı, disiplin ve ahlaki değerleri ön plana aldığımız için

• Büyük bir aile olduğumuz için

" Öğrencilerimizin nitelikli ve uygun ödeme koşullarında eğitim alabilmesine önem veriyoruz. "

Öğrencinin, enstrümana yönelik fiziksel ve uygunluk derecesi önemlidir. Bazı kriterler göz önüne alınmazsa; öğrencide sağlık problemi olabileceği gibi [fiziksel], enstrümandan soğuma ve başarısızlık psikolojisi de görülebilir. Okul öncesi eğitimde çocuklarımızın hakimiyet sağlayabileceği enstrüman tercih edildiğinde 4 yaşından itibaren eğitime dahil edilebilir. Küçük engelleri olan adayımızın  katılmaları mümkündür ancak, uzman eğitimcilerin istişaresi önemlidir. Yüksek yaş sınırımız yoktur :))

" Öğrencilerimizin eğitim aldığı enstrüman ile ilgili bilgi sahibi olmasını öenmsiyoruz. "

Telli bir çalgı olan gitar, 5 telli olarak Mezopotamya da ortaya çıkmış, daha sonra 6. tel eklenerek geliştirilmiştir. Pek çok türü olan bu çalgının başlıca türleri şunlardır: elektro gitar, klasik gitar, akustik gitar, bas gitar. Gitar, pena veya tırnaklarla çalınır. Akustik gitar, benzerlik bakımından Klasik Gitara en yakın enstrümandır. Klasik gitarda misine tel kullanılırken; akustik telleri çeliktir. Akustik gitar form olarak klasik gitara göre biraz daha şişman ses teknesine sahiptir.

" Öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde aklına takılan hiç bir soruyu yanıtsız bırakmıyoruz. "

İlk haftalarda ağırlıklı olarak Müzik Teorisi (solfej¬a) dersleri yapılır. Belli derecede nota okuma-yazmayı başarmış olan öğrencimiz ilk olarak; Gitar ve bölümlerini tanır. Enstrümanın doğru kullanımı ikinci derecede önemlidir. Gitarın temel tutuş tekniği ve sağ-sol el kombinasyonu, hazırlanmış olan egzersiz ve küçük etütlerle pekiştirilir. Buradaki amaç: enstrümandan çıkacak sesin temiz ve pürüzsüz hale getirilmesidir. Çünkü tüm enstrümanlarda da temiz ve baskılı ses çıkarmak önemlidir.

" Öğrencilerimizin eğitim süreçlerini profesyonelliğe taşımasında da yol gösterici oluyoruz. "

Her dönem farklı zaman dilimlerinde yaptığımız dinleti, konser, gösteri vb. bir çok etkinlikte görev alabilirsiniz. Kendinizi profesyonel müzik ve dans hayatına taşıyabilirsiniz. Akademisyen, müzikolog, luthier, müzik öğretmeni, ses artisti, saz artisti, dansçı vb. birçok alanda olabilmeniz adına her zaman yanınızdayız. Kurum içi veya dışından oluşturabileceğiniz grup ile ticari kurumlarda [bar, cafe vb.] müzik yapabilirsiniz.

" Öğrencilerimizin eğitim süreçlerini doğru hazırlanmış bir müfredat ile uluslar arası standartlarda yürütüyoruz. "

• Gitar tutuş ve oturuş

• Sağ ve sol elin kombine hareketi.

• Perde tanıma etütleri

• Nota kalıp-tartımları üzerine çalışmaları

• Temel gam pozisyonları ve egzersizleri

• Başlangıç ezgileri ve sağ el parmaklarının kullanımı

• Şarkıların deşifre edilerek bizzat öğrenci tarafından icrasının sağlanması

• Sağ el çalım teknikleri ve melodiler üzerinde uygulanması

• Pena kullanım teknikleri

• Penasız çalış teknikleri (Taping)

• Doğaçlamalar

• Grup şeklinde müzik eseri icra etme çalışmaları

Yorumunuz

Lütfen bir yorum yazın.Yorumlar

Bu makaleye ait yorumlar.