Mustafa Kemal Atatürk
"Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir."                                                                                        "Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti'nin tarihi bir özelliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir."                         "Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir."                                                                                      "Hayatta müzik lazım değildir. Çünkü hayat müziktir. Müzik ile ilgisi olmayan varlıklar insan değildirler. Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir."                                                                                      "Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir."                        

Bale Eğitim Programı

Bale Eğitim Programı

 • Beğen (179)
 • Görüntüleme: 611
 • Tarih: 3 yıl önce
 • Yorumlar: 2

Bale Eğitim Programı

" Bale eğitimi, alanında uzman ve özellikle pedagojik eğitim almış hocalarımız ile yapılmaktadır. Derslerimiz tercihen haftada bir veya iki gün verilmektedir."

Çocuklarımız her şeyimizdir... Evlat sahibi olmanın sorumluluğu, bilinci ve prensibiyle çıktımız bu yolda 'çocuklarınız çocuklarımızdır' vurgusunu her fırsatta söylemekteyiz. Okulumuzun kuruluşundan [1996] bu yana neredeyse çeyrek asırlık tecrübemiz ve pedagojik formasyon eğitimini tamamlamış konservatuvar mezunu hocalarımız ile çocuklarımıza nasıl dokunacağımızı biliyoruz.

Çocuk, sonsuz olasılıklara ve yeteneğe sahip, düşündüklerini engel tanımadan işleme koymaya çalışan keşfedilmeye açık bireydir. Gelişimi boyunca alacağı eğitim ve yönlenim; İnsanlığın geleceği ve doğanın gelişimi anlamında çok önemlidir. Burdan hareketle çocuğumuzun tüm fiziki gelişimi, müzik kulağı, ritmik denge ve ruhsal rahatlığı anlamında 'Bale Eğitimi' önemli bir yer tutar. Araştırmacı, yaratıcı ve yenilikçi olmak çocuğun doğasında var olan bir olgudur. Dolayısıyla sanatsal faaliyetler ise onun kendini ifade ettiği araçlardan sadece birkaçıdır; dans, bale, müzik, drama, satranç, cimnastik...

Klasik bale dansı belirli figür ve adımların sistemli hareket düzenidir. Akademik bir danstır ve dansın yanı sıra müzik, jestler ve mimikler ile desteklenir. Klasik bale eğitimi çok ciddi bir eğitim sürecidir ve dikkat, sabır, sevgi gerektirmektedir. Bale dansı sadece fiziksel bir hareket topluluğu değildir. Duygulardan gücünü alır. İçimizdeki hislerin fiziksel bir eylem haline gelmesidir. Hareketin kendisindeki güzelliğin ortaya çıkmasıdır.


Etiketler
"Bale Eğitim Programı" ile ilgili sıkça sorulan sorular


" Dans bir yönüyle de vücudun terbiye edilmesi ve sportif hareketlerin kültür-fizik çalışmalarıyla disiplinize edildiği hareketler topluluğudur. "
Bu bağlamda, çocuklarımız hem ritmik algı ve melodik duyumlarını birleştirip, hem de kendi vücudunu tanıyarak bu olguları fiziksel hareketlerle birleştirmeye çalışır. Balenin çocuk üzerindeki etki ve gelişimini birkaç kelimeyle özetlemek asla mükün değildir. Zira, her çocuk farklı bakış açısı ve dünya görüşüne sahiptir. Bunun temelinde de aldığı aile normları ve temel eğitim yatar. Bazılarını sayacak olursak; ruhsal sakinlik, fiziksel gelişim, zihinsel yaklaşım, sosyalleşme ve disiplini örnek verebiliriz.
Fiziksel etkiyi, vücudun kas sistemi ve sağlıklı büyümelerini esas alırsak; esneklik, ritmik hareketler, doğru nefes alıp-verme, uyumluluk, komut alma vb. birçok uygulamayla örneklemiş oluruz. En başta kemik ve kas sisteminin orantılı ve sağlıklı gelişimidir. Yapılan egzersiz ve hareketler bütünü; omurga ve kas sisteminin gelişimiyle duruş pozisyonlarının da daha düzgün olmasını sağlar. Balenin fiziksel etkisini göz önüne alırsak, yalnızca sağlıklı çocukların değil; duruş ve vücut fiziği anlamında da sorun yaşayan çocuklarımız için da faydalı olduğunu söyleyebiliriz.
Medeniyet ve gelişmişliğin en önemli temsili sanattır. Bu bağlamda çocuklarımızın erken yaşta sanatın bir dalıyla ilgilenmesi; onun hayatı boyunca dünya kültür ve sanat simgelerine karşı anlayışını ve anlamlandırılışını ortaya koyacaktır.
" Dans bir yönüyle de vücudun terbiye edilmesi ve sportif hareketlerin kültür-fizik çalışmalarıyla disiplinize edildiği hareketler topluluğudur. "
 • Bale eğitimi alan çocukların bedeni daha esnek, daha güçlü, daha zarif ve sağlıklıdır.
 • Bale egzersizleri kasları uzatarak yapıldığı için kas ve iskelet yapısı kuvvetli ve ince bir yapıya sahip olur.
 • Duruş bozukluklarının, bacak deformasyonun, taban düşüklüğünün düzeltilmesinde yardımcı olur.
 • Bale eğitimi çocuğa sağlıklı ve doğru beslenmeyi, kendi bedenine özen göstermeyi aşılar.
 • Çocuğa iç disiplin, kendi kendine yetme, grup içinde var olma ve kendini ifade etme becerisi verir. Özgüvenli , yaratıcı, empati kurabilen çocuklar olarak yetişirler.
 • Çocuklar daha küçük yaşta müzikle tanışır, müzik kulağı ve ritimle dans etme yeteneklerini geliştiriler.
 • Sanata değer veren, iyi birer bale sanat izleyicisi olmayı öğrenirler.
 • Eğitim müfredatı, doğaçlama, modern dans, dünya dans formları, Street jazz, dans tarihi ve anatomi dersleri ile desteklenir . Öğretmenlerin eşliğinde bale videoları izlenir.
" Öğrencilerimizin nitelikli ve uygun ödeme koşullarında eğitimlerini alabilmesine önem veriyoruz. "
Detayları öğrenmek için eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir, size ve bütçenize uygun olanını seçebilirsiniz. Kampanya ve paketler tüm bölüm [müzik, dans, kişisel gelişim] ve branşlar için geçerlidir.
İndirim ve Burslar:
Tüm branşlarda %30 burs şansını yakalayabilirsiniz.
Kardeş ve kuzenlere tüm branşlarda %20 indirim.
Veliler için tüm branşlarda %30 indirim.
Sokaktan sanata kampanyası ile çocuklar ve ev hanımlarına 125TL aylık ücrete kurs.
Müzik öğretmeni ve konservatuar öğrencilerine %50 indirimli ders olanağı.
Üniversite öğrencileri ve öğretmenlere %20 indirimli ders seçenekleri.
İkinci barnş için %30 indirim.
Yaz döneminde %30 indirimli dersler. Paket ve Üyelikler:
Tüm müzik, dans ve kişisel gelişim bölümlerinde 4-8 ve 12 aylık peşin ödemelerde %30 indirim olanağı.
Sözünüze enstrüman hediyesi.
" Müzik aletleri ve dans kostümü temin ettiğimiz anlaşmalı mağazalarımız vardır. Öğrenci dilerse istediği yerden istediği kalite enstrüman veya kostümü tedarik edebilir. "
Dans kostümü temin ettiğimiz anlaşmalı mağazalarımız vardır. Öğrenci dilerse istediği yerden istediği kalite enstrüman veya kostümü tedarik edebilir. Ancak bizim denetimimizden/onayımızdan geçmiş ve garantili olan ürünlerden almak isterse; öğrencinin fiziksel yapısı ve bütçesine uygun en doğru enstrüman veya kostümü piyasa değerinin daha altında temin edebilmekteyiz. Anlaşmalı mağazalar bize özel taksit seçeneği de sunmaktadır. Bu imkanı yalnızca kayıtlı olan öğrencilerimize yapmaktayız. Dışardan gelen müşteri için satış bölümümüz normal ücret [indirimsiz] karşılığında çalışmaktadır. Belli nedenlerden dolayı enstrümanını derse getiremeyen öğrencilerimize çok cüzi rakamlara kiralama yapılmaktadır. Bu alınan kiralama bedeli; enstürmanın tel, tesviye, bakım vs gibi giderlerinde kullanılmaktadır.
" Kurumunuz köklü, Öğretmenleriniz Tecrübeli midir? Soruları ile de açıklanabilir. "
* 23 senedir İstanbul Kartal'da eğitim veren, akademik ve sistematik ders anlayışını bozmadan çağın gereksinimleri doğrultusunda kendini yenileyen, ilim ve bilimsel gerçeklere önem veren, yenilikçi, öncü, tecrübeli ve köklü bir kurum olduğumuz için.
Öğretim kadromuzun; üniversal eğitimden geçmiş, kendini sürekli yenileyen, değiştiren, alanında uzman ve donanım sahibi kişilerden oluşmasından dolayı.
Eğitim programı ve müfredatlarımızın sistematik anlayışta olması ve zamana göre kendini yenilemesinden dolayı.
Küçük hayallerle bizimle tanışmış, bugünün müzik öğretmeni, akademisyen ve Sanatçılarını yetiştirdiğimiz için.
Birçok öğrencimizi nitelikli eğitim programlarıyla yetiştirip, hayalleri doğrultusunda lise ve üniversitelerin müzik ve sahne sanatları bölümlerini kazanmalarında rol oynadığımız için.
Çocuklarımızın sokaktan-sanata, tabletten-sanata doğru yol almasını sağladığımız için.
Sadece alacağınız dersin içeriğini değil, kültürel ve teorik aktarımını da öğrettiğimiz/anlattığımız için.
Sosyalleşmenin yanı sıra sevgi, saygı, disiplin ve ahlaki değerlerimizi ön plana aldığımız için.
Büyük bir aile olduğumuz için.
Dünü değil geçmişi araştırıp; bugünü değil yarını planladığımız için.
Yakın geçmişte öğrencimiz olan arkadaşlarımızın şimdi aynı heyecanla çocuklarına eğitim verdiğimiz için.
Okul öncesi ve 7 den 77'ye herkese eşit ve kabiliyetine uygun eğitim programları oluşturduğumuz için.
Ucuz değil nitelikli ve çağdaş eğitimi tercih ettiğimiz için.
Boş zamanı değerlendirme değil; sonuç odaklı yaklaştığımız için
Ticari değil, sanatsal yaklaşım ve geleneksel kültürümüze önem verdiğimiz için.
" Çocuğumuzun en az 3 yaşını tamamlaması ve komut alabilmesi önemlidir. "
İlk olarak öğretmenlerimiz ile gerçekleştireceğimiz ön hazırlık dersi ve istişare sonucunda öğrenci adayımızı derse kabul etmekteyiz. Katılımcıların yaş ve fiziki yapıları göz önünde bulundurularak gruplama yapılmakta ve sınıflara ayrılmaktadır. Yaş sınırı ve belli kriterleri göz önüne almadan eğitim programına dahil edilen öğrencide sağlık problemi oluşabileceği gibi [fiziksel] enstrüman-dansından soğuma ve başarısızlık psikolojisi de görülebilir. Küçük engelleri olan adaylarımızın eğitime katılmaları mümkündür ancak, uzman eğitimcilerin istişaresi önemlidir.
" Her dönem farklı zaman dilimlerinde yaptığımız dinleti, konser, gösteri vb bir çok etkinlikte görev alabilirsiniz. "
Kendinizi profesyonel dans hayatına taşıyabilirsiniz. Akademisyen, dans öğretmeni, dansçı vb. birçok alanda olabilmeniz adına her zaman yanınızdayız. Kurum içi veya dışından oluşturabileceğiniz grup ile ticari kurumlarda dans gösterilerinde bulunabilirsiniz.

Yorumunuz

Lütfen bir yorum yazın.Yorumlar

Bu makaleye ait yorumlar.

2 yıl önce    

Elif Hanım, Uygundur! 3 Yaşından itibaren katılım kabul edilmektedir. İlgisini ölçmek ve sizlerle tanışmak için uygun olduğunuz bir zaman diliminde bekleriz. İletişim 0530 347 5244

DGMD-Yönetim

2 yıl önce    

Merhaba, Kızım 4 yaşında bale eğitimi için yaşı uygun mu?

Elif Akar