Mustafa Kemal Atatürk
"Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir."                                                                                        "Yüksek bir insan topluluğu olan Türk Milleti'nin tarihi bir özelliği de, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir."                         "Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir."                                                                                      "Hayatta müzik lazım değildir. Çünkü hayat müziktir. Müzik ile ilgisi olmayan varlıklar insan değildirler. Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir."                                                                                      "Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise müzik mutlaka vardır. Müziksiz hayat zaten mevcut olamaz. Müzik hayatın neşesi, ruhu, sevinci ve her şeyidir."                        

Balaban Eğitim Programı

Bu makalede video bulunmamaktadır!

Balaban Eğitim Programı

  • Beğen (330)
  • Görüntüleme: 1015
  • Tarih: 3 yıl önce
  • Yorumlar: 0

Balaban Eğitim Programı

" Balaban Derslerimiz özel ve özel grup ders şeklinde, hafta sonu veya hafta içi talebe göre programlanmaktadır. "

Balaban Eğitim programı: özel ve özel grup olarak tabir ettiğimiz 2 kişiye özel dersler şeklinde, hafta sonu veya hafta içi talebe göre programlanmaktadır. Öğrenci adayımızın, dersini alacağı enstrümana yönelik fiziksel ve uygunluk derecesi önem arz etmektedir.
  • Müzik merkezimizde mey ve balaban derslerimiz uzman eğitmenimizle birlikte geniş dersliklerde birebir ve grup dersleri olarak yapılmaktadır.
  • Meyi ve Balabanı olmayan öğrencilerimize bütçesine uygun mey ve balaban satışımızda mevcuttur

Bir gövde ve ağız tarafına takılan ses çıkarıcı yassı kamış ağızlıktan ibaret olan Balaban, 280-300 milimetre uzunluğunda ve 20-22 milimetre çapındadır. Sesi mat ve hafiftir, sesi zayıf olduğu için daha çok kapalı mekanlarda ve oda toplantılarında çalınmaktadır. Kamış üzerindeki kıskaç sayesinde ses inceltilip kalınlaştırılabilmektedir.

Balaban, Mey veya Duduk, Güney Kafkasya ve Orta Asya ülkelerinin bir çoğunda kullanılan nefesli çalgılar grubuna ait bir çalgıdır. 9-10 adet ses perdeli olanları Azerbaycan ve Türkistan?da kullanılmaktadır. gürgen, ceviz, erik ve benzeri sert ağaçlardan yapılanları varsa da en makbulü kayısı ağacından yapılanıdır.

Balaban tüm ülke sınırları içerisinde sevilen bir enstrümandır. Çalımı kolay olan bu enstrüman çalım zorluğu olduğu kanısı ile tercih edilme sıklığı düşüktür. Katile standartları oturmuş bir eğitim kurumunda uzman bir eğitimci ile çok kolay öğrenebileceğiniz bir enstrümandır.


Etiketler
"Balaban Eğitim Programı" ile ilgili sıkça sorulan sorular


" Balaban üflemek için belirli teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerine dahil olmak gerekmektedir. "

Bu süreçleri başarıyla tamamlayan tüm kurs katılımcıları kendini geliştirebilmekte ve enstrüman hakimiyetini güçlendirme düzeyine bir adım daha yaklaşmaktadır. 

Mey çalmak için belirlenen eğitimin süresi kişisel azim ve kararlılık düzeyiyle de doğru orantılıdır.

" Temel müzik eğitimi ile başlayan süreç idealinizdeki hale gelene kadar öğrenim süreci devam etmektedir. "

Solfej bilgisi, nefesle ilgili çalışmalar, enstrümanın tanıtılmasına yönelik alıştırmalar ve  mey çalma teknikleri, kurs kapsamında verilen eğitimin başlıca temelleri arasında yer almaktadır.

Öğrenim süreci 1 yıl ile 2 yıl arasında değişen mey kursunda M.E.B onaylı sertifika verilebilmektedir.

Yorumunuz

Lütfen bir yorum yazın.Yorumlar

Bu makaleye ait yorumlar.